Namazdan Sonra Okunan Dua

Pazartesi, 10 Şubat 2014 17:28

 

اِلَـهِى هٰذِهِ صَلاَتِى صَلَّيْتُهَا لاَ لِحَاجَةٍ مِنْكَ اِلَيْهَا وَلاَ رَغْبَةٍ مِنْكَ فِيهَا اِلاَّ تَعْظِيماً وَطَاعَةً وَ اِجَابَةً لَكَ اِلَى مَا اَمَرْتَنِى بِهِ اِلَـهِى اِنْ كَانَ فِيهَا خَلَلٌ اَوْ نَقْصٌ مِنْ رُكُوعِهَا أوْ سُجُودِهَا فَلاَ تُؤَاخِذْنِى وَتَفَضَّلْ عَلَىَّ بِالْقَبُولِ وَالْغُفْرَانِ

İlahî hâzihi salâtî selleytuha. Lâ li-hâcetin minke ileyhâ. Ve lâ rağbetin minke fihâ. İllâ ta'-zîmen ve tâaten ve icâbeten leke ilâ mâ emer-tenî bih. İlahî in kâne fihâ halelun ev naksun min rukûihâ ev sucûdihâ felâ tuahiznî ve tefezzel aleyye bi'l-kabûli ve'l-ğufran, bi-rahmetike ya er-hem'er-râhimîn.

Anlamı:

Allah'ım! İşte bu benim namazımdır; bunu senin buna ihtiyacın ve rağbetin var diye kıl-madım. Sadece sana tazim, itaat ve bana em-rettiğin şeyde sana icabet etmiş olmak için kıl-dım. Allah'ım! Eğer kıldığım bu namazın rüku ve secdelerinde noksanlık veya halel varsa, on-dan dolayı beni hesaba çekme, kabul ve mağfi-retinle bana lütuf ve ihsanda bulun. Rahmetinin hakkı için, ey merhametlilerin en merhametlisi!

Yeni Makale ve Video öğeleri

Yeni Kitaplar

  • Bidat

    Sürekli ilahi dinleri tehdit eden tehlikelerin en önemlilerinden birisi, kendi nefsi isteklerine ulaşmak i& ...
  • Gerçeğe Giden Yol

    Hadis Faciası ve Hadis Gerçeği Mezheplerin Çıkış Zamanı Şia'nın Tarihçesi Peygamber ...